Abra ka dabra. Proč není informační systém jen kouzelný nástroj strategického plánování, ale vyhrává i každodenní bitvy?

24. 4. 2019
Jan Hromek
Copywriter
7 minS informačním systémem máte přehled odkudkoliv [foto: facebook.com/FlexiBee]

Na začátku úspěšného podnikání bývá perfektní výrobek nebo služba. Prostě nápad jako hrom. Ale když firma chce úspěšně a zdravě růst, jen ten jeden nápad sám o sobě nestačí. Aby vedení firmy mohlo dělat správná rozhodnutí, potřebuje pro ně přesné podklady. Tvrdá čísla.

Informační systém vám dá podklady pro klíčové rozhodování

Sladit aktivity jednotlivých oddělení a dostat z nich požadovaná data pomáhá chytrý nástroj – informační systém. Představte si třeba sadu několika programů integrovaných do jednoho celku, které spolu komunikují: sdílejí si data do přehledných grafů, tabulek a koláčů. Toto jsou ale strategická manažerská rozhodnutí. Vaše podnikání ale bude vhodný informační systém také kormidlovat k úspěchu, když obstojíte i v každodenních, pro někoho až banálních situacích. Na první pohled jednoduchých, přesto klíčových. Informační systémy tak usnadňují rychlé fakturování, poskytují korektní údaje pro účetnictví a mají význam i mimo prostředí vlastní firmy. Třeba zákazníkům ukazují přesné skladovosti. To je i případ našeho klienta VeseleKostky.cz, kterému jsme informační systém implementovali.

VeseleKostky.cz, velký obchod s LEGO stavebnicemi, je úspěšný e-shop postavený na platformě EasyShop. K e-shopu ale má i kamennou prodejnu. Aby klient sladil skladové zásoby pro off-line prostředí i pro e-shop a nenabízel dávno prodané zboží, rozhodl se implementovat informační systém. Proč ale jeho volba padla na Abra FlexiBee?

V čem byly klientovy požadavky na informační systém specifické?

Především klient v případě Abry za odpovídající cenu dostal systém, který mu plní všechny požadavky. Navíc díky modulárním funkcím v případě takové potřeby umožní v budoucnu rozšíření. Abra FlexiBee je také jednoduchá na implementaci.

Aktuálně Veselé kostky díky informačnímu systému Abra FlexiBee operativně pracují se skladovostí, v prostředí informačního systému si řídí nejen ceny, ale také účetnictví a vystavování faktur. To samozřejmě kvůli legislativě nejde v administraci e-shopu dělat tak efektivně jako ve specializovaném systému.

Pohled IT STUDIO: implementace Abra FlexiBee je snadná

A jak vidíme informační systémy my v IT STUDIO? Protože má Abra jednoduché komunikační metody, je pro nás napojení EasyShopu na FlexiBee snadné; v tomto případě nebyl problém systém do několika dnů napojit. Navíc máme jako firma zkušenosti z desítek dalších napojení, kde jsme museli řešit individuální požadavky jednotlivých klientů – jinými slovy: pokaždé jsme Abru museli napojit jinak. A vždy ke klientově spokojenosti.

Informační systém Abra je pro nás zajímavý ale i z jiného důvodu. Klientovi kromě implementace systému doporučíme také vhodného partnera pro implementaci (partner zajistí, aby spolu oba systémy – Abra a EasyShop - komunikovaly a pracovaly s daty v požadovaném formátu, které jeden systém posílá a druhý čte a zpracovává).

Zároveň Abru umíme využít pro specifické funkce, jak EasyShop rozšířit: třeba jak data získané z informačního systému zpracovat a využít. Příkladem jsou data skladovosti – zákazník si tak zobrazí dostupnost konkrétního produktu na nejbližší nebo jinak vybrané pobočce.